Rekol
#Kup Teraz
28 grudnia 2022

Znaczenie kolorów – wyraź siebie

Farbowanie ubrań nadaje świeżości i nowego życia wypłowiałym już ubraniom. Pozwala małym kosztem odmienić różne elementy garderoby. To również świetny sposób na zaaranżowanie wnętrz za pomocą nowych kolorów firanek czy nietuzinkowych wzorów na poduszkach. Wszystko to dzięki barwnikom do tkanin, dostępnym w szerokiej palecie barw. Poznaj znaczenie kolorów i dowiedz się jakimi się otaczać. Tę wiedzę możesz wykorzystać m.in. przy farbowaniu tkanin.

Znaczenie kolorów – wyraź siebie

Farbowanie ubrań jest proste!

Domowe farbowanie tkanin to prosty sposób na odświeżenie garderoby oraz oblicza naszych pomieszczeń. Wystarczy miska, garnek, rękawiczki czy gumki recepturki, aby nawet ze starych materiałów wydobyć piękno i blask. Jeszcze wygodniej zrobimy to w pralce.

Barwniki do tkanin, dostępne w różnorodnych kolorach, umożliwiają naprawdę szeroki wybór. Ponadto farbować można niemalże każdą tkaninę: bawełnę, len, trykot, jedwab, a nawet materiały zawierające do 50% syntetyków. W ten sposób szybko, bezpiecznie i prosto nadajemy nowe życie naszym ubraniom. Mając do wyboru tak wiele barw, warto mieć świadomość, jakie znaczenie mają poszczególne kolory. Tym bardziej, że mogą bardzo wiele mówić o naszym nastroju czy kondycji psychicznej.  

Znaczenie kolorów – co nich wiesz?

Znaczenie kolorów – wyraź siebie

Farbując ubrania przy pomocy barwników do tkanin możemy im nadać zupełnie nowego charakteru. Nowe odcienie, a także wzory, mogą również odzwierciedlać nasz temperament, samopoczucie, ale i emocje, problemy czy potrzeby. Zatem jakie znaczenie mają kolory, którymi otaczamy się na co dzień?

Decydując się np. na przefarbowanie sukienki na kolor czerwony, wysyłamy otoczeniu konkretny komunikat – ubierając ją podkreślamy władzę, odwagę, ale i miłość. Żółty z kolei symbolizuje radość oraz szczęście. Chcesz uzyskać ciekawe wzory na tkaninie metodą tie-dye przy użyciu niebieskiego? Ten odcień uosabia stabilizację, bezpieczeństwo, ale także lojalność oraz odpowiedzialność. Niezmienną popularnością cieszy się kolor czarny, utożsamiany z władzą, ale i ekskluzywnością. Zielony z kolei wydaje się emanować spokojem.

Znaczenie kolorów możemy wykorzystać by wpłynąć na swoje samopoczucie. Potrzebujesz dodać sobie odwagi? Czerwona koszula będzie jak znalazł! Nie masz takiej w szafie? Być może warto nadać nowe życie lekko już poszarzałej białej. Z pomocą barwników do tkanin zrobisz to szybko i minimalnym kosztem.  

Sprawdź również