Rekol
#Kup Teraz
20 stycznia 2023

Viva Magenta, czyli czerwień i róż w trendach na 2023 rok

Instytut Pantone co roku wybiera kolor, który będzie dominował w kolejnych 12 miesiącach. W 2023 roku tym kolorem jest połączenie koloru czerwonego i różowego. Czy odcień ten będzie równie ważny w świecie tkanin? Sprawdźmy.

Viva Magenta, czyli czerwień i róż w trendach na 2023 rok

Proces wyboru koloru roku przez Pantone obejmuje całoroczną analizę trendów. Żadna branża nie jest wykluczona, jeśli chodzi o inspirację, ponieważ wszystko, od filmu i mody po sztukę i rozrywkę, a nawet sport, technologie i podróże, ma wpływ na proces decyzyjny globalnych zespołów ds. kolorów, sprawiając, że wybrany kolor jest odzwierciedleniem światowej kultury w danym momencie. Eksperci definiują odcień Viva Magenta jako odważną i nieustraszoną czerwień, która pisze nową narrację, a także pulsujący czerwony odcień, którego żywiołowość promuje optymizm i radość.

Fani mody zauważyli, że ta soczysta czerwień z różowym akcentem zaczęła się pojawiać w ostatnich kolekcjach na wybiegach. Duże marki wprowadzają nowe linie, które charakteryzuje choćby akcent czerwieni.

Chcesz wprowadzić modną czerwień do swojej garderoby lub wnętrz domu? Możesz to zrobić w ekologiczny sposób – zamiast kupować kolejne egzemplarze ubrań lub dekoracji w nowym kolorze, wykorzystaj te, którymi dysponujesz i wykorzystaj barwnik Rekol.

Zaczniemy od tkanin. Barwnik do tkanin Bez Gotowania doskonale sprawdzi się do farbowania bawełny, jedwabiu, lnu, trykotażu, wiskozy, stylon oraz tkanin mieszanych (syntetyków do 50%) w zakresie temperatur 30-60°C. Najlepiej sprawdzi się kolor czerwony. Jeśli z czerwienią Ci nie do twarzy, to możesz również wypróbować koloru różowego. Zawartość jednej torebki (15g) czerwonego barwnika do tkanin wystarczy na zafarbowanie ok. 500g tkaniny.

Opcją będzie również barwnik do tkanin Do Gotowania, który przeznaczony jest do farbowania bawełny, jedwabiu, lnu, trykotażu, wiskozy, stylonu oraz tkanin mieszanych (syntetyków do 20%) w zakresie temperatur 80-90°C. W tym wypadku zawartość torebki (15g) wystarczy na zafarbowanie ok. 600g tkaniny. W palecie kolorów barwnika do tkanin do gotowania, oprócz koloru czerwonego i różowego, znajdziemy również kolor bordowy.

Viva Magenta, czyli czerwień i róż w trendach na 2023 rok

Szukasz możliwości przeprowadzenia zmian aranżacyjnych w swoim domu? Doskonałym pomocnikiem będzie barwnik do tkanin Lazur, przeznaczony do farbowania bawełny, lnu, jedwabiu, juty, konopi, trykotażu, wiskozy, stylonu oraz tkanin mieszanych w zakresie temperatur 40-60°C. Barwnik można stosować do farbowania esparto (trwa służąca do wyrobu powrozu, koszy) oraz celulozy. Doskonale sprawdzony w barwieniu metodą typu batik oraz do barwienia suszu traw.

Nie jesteś zwolennikiem trendów, ale masz ochotę na zmiany? Sprawdź całą ofertę barwników Rekol i gamę kolorystyczną, baw się modą i #rekoloruj!

Sprawdź również