Rekol
#Kup Teraz
24 czerwca 2022

Tie-dye – jaka farba do ubrań będzie najlepsza?

Czym jest tie-dye? Jest to technika, która polega na związywaniu, skręcaniu, zgniataniu lub zakładaniu części odzieży przed użyciem produktu, jakim jest farba do ubrań. Celem tego jest uzyskane niepowtarzalnych wzorów na odzieży. Choć największa popularność oraz największy rozkwit techniki tej przypada na drugą połowę XX wieku, to jednak jej historia jest znacznie dłuższa. W tej czy innej formie farba do ubrań wykorzystywana była od czasów starożytnych.

Tie-dye – jaka farba do ubrań będzie najlepsza?

Farba do ubrań – niezbędny element tie-dye

Technika, która do dziś jest stosowana przy użyciu farby do ubrań, w największym stopniu przypomina styl, który uformował się pod koniec lat 60. i na początku lat 70. XX wieku. Rozkwit trendu nastąpił wraz z trendem „Do it Youtself” oraz własnoręcznym przerabianiem ubrań. Bez wątpienia wszystko to było częścią kultury hipisowskiej. A więc symbolizowało kreatywność, wolność, miłość oraz indywidualizm. Nie można zapomnieć też o walce z kapitalizmem. Farba do ubrań, a raczej to, co można dzięki niej stworzyć, jest więc pewnego rodzaju symbolem wyrażania siebie.

Farba do ubrań – produkt, który przywoła beztroskie wspomnienia

Farba do ubrań w połączeniu ze stylem tie-dye pozwala na chwilę zapomnieć o szarości dnia codziennego. Nowoczesny vibe oraz świeże, pastelowe kolory sprawiają, że efekty, jakie możemy uzyskać, są zachwycające. Jak stworzyć nowoczesny look? Wbrew temu, co może się wydawać, nie jest to wcale takie trudne. Farba do ubrań to produkt niezbędny w technice tie-dye. A czego jeszcze potrzebujemy? Z pewnością przydadzą się gumki recepturki, soda oczyszczona i biała, bawełniana tkanina.

Tie-dye – jaka farba do ubrań będzie najlepsza?

Farbowanie techniką tie-dye krok po kroku

Ta metoda barwienia tkanin jest wyjątkowo prosta. Farba do ubrań może być w dowolnym kolorze, jaki tylko nam się spodoba. Jednocześnie jest to bardzo ciekawy, kreatywny i wyjątkowo twórczy sposób na stworzenie nowego looku. Co dokładnie trzeba zrobić?

  1. Koszulkę lub inną część garderoby, która wykonana jest z białej bawełny, należy zamoczyć w wodzie, w której rozpuszczona jest soda oczyszczona.
  2. Wyciśnij materiał i rozłóż na płaskiej powierzchni.
  3. Złap tkaninę na środku i skręć ją, okręcając wokół osi dłoni.
  4. Przy użyciu gumek recepturek zwiąż tkaninę.
  5. Materiał zabarw według własnego uznania i oczekiwań.
  6. Zafarbowaną tkaninę pozostaw do wyschnięcia mniej więcej na pół dnia.
  7. Wypierz w pralce, włączając delikatny program.

Sprawdź, jakie możliwości daje tie-dye i baw się w najlepsze, nadając nowe życie swoim białym koszulkom, bluzom i innym częściom garderoby.

Sprawdź również