Rekol
#Kup Teraz
4 lutego 2022

Jakie barwniki do spodni wybrać, aby nadać im nowy kolor?

Nie musisz już kupować spodni, aby skomponować zupełnie nowe stylizacje. Wystarczy, że użyjesz odpowiedniego barwnika. Czy każde spodnie można farbować? Jak uzyskać odpowiedni kolor i które barwniki do spodni będą najlepsze? Poznaj tajniki farbowania ubrań.  

Dlaczego warto farbować spodnie?

Wiele mówi się o ochronie środowiska naturalnego. Wraca także moda na kupowanie używanych ubrań czy minimalistyczne podejście do materialnych rzeczy. Stąd tak duże zainteresowanie odnawianiem swojej garderoby. Pomogą w tym barwniki do spodni. Dzięki nim możesz odświeżyć odzież i odzyskać kolor, a także zmienić zupełnie barwę wybranego ubrania. Odnowione spodnie materiałowe czy jeansy w nowym kolorze sprawią, że zyskasz kilka dodatkowych stylizacji w swojej szafie.

Barwniki do spodni. Jakie wybrać?

Barwniki do spodni Rekol

Możesz odnawiać dowolne spodnie: wykonane z materiału typu bawełna, tkanin mieszanych, a także popularne jeansy. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni barwnik do danego materiału, a także kolor. Barwniki do spodni jeansowych są charakterystyczne i należy je wykorzystywać tylko do odzieży uszytej właśnie z tego materiału. Na rynku dostępne są produkty w kolorze czarnym i niebieskim, dzięki temu możesz ufarbować np. delikatnie poplamione jeansy na kolor czarny. Jak samodzielnie zafarbować spodnie? Na początku musisz odpowiednio przygotować odzież, wyprać, a następnie zanurzyć ją w ciepłej wodzie z dodatkiem soli. Kolejny krok to rozpuszczenie barwnika w 1 litrze wody i wymieszanie. Barwniki do spodni można wrzucać także do pralki. Ważne jest, aby płukać spodnie tak długo, aż woda będzie czysta.  

Farbowanie spodni materiałowych

Do farbowania spodni uszytych z materiału innego niż jeans powinno się wybrać odpowiedni produkt. Na rynku są dostępne barwniki do spodni do gotowania i bez gotowania. Te pierwsze należy rozpuszczać w 2 litrach gorącej wody, a następnie dodać kolejne dwa litry. Oczywiście proporcje mogą być inne – w zależności od barwnika. Ważne, aby podczas wykonywania farbowania woda była doprowadzona do temperatury wrzenia. Z kolei barwniki bez gotowania nie wymagają tego procesu.

Na jaki kolor mogę zafarbować spodnie?

barwniki do spodni

Samodzielne farbowanie spodni może być niesamowitą zabawą. W dowolnym momencie możesz zmienić swoją garderobę – i to za ułamek ceny, którą trzeba wydać na nową odzież. Spodnie w białym kolorze możesz zafarbować na każdą barwę – w palecie popularnych barwników znajdziesz pomarańczowy, zielony, granatowy czy różowy. Jeśli masz spodnie w innych kolorach niż biały, np. czerwone czy granatowe, warto pomyśleć o zafarbowaniu ich na czarno.

Czy barwniki do spodni są skuteczne?

Farbowanie spodni to skuteczny sposób na uzyskanie nowego koloru ubrań bądź odświeżenie starej i wyblakłej barwy. Istotne jest zachowanie proporcji. Szacuje się, że na metr ubrania będziesz potrzebował ok. 8 gramów barwnika. Wiele jednak zależy od samego produktu, na którym znajduje się informacja o tym, jak z niego skorzystać. Aby mieć pewność, że odzież nabiera odpowiedniego koloru warto nadzorować cały proces i podczas farbowania mieszać w misce, sprawdzając, czy spodnie się farbują. A farbowanie w pralce znacząco ułatwia proces i nie będzie potrzeby nadzorowania całego procesu.

Sprawdź również