Rekol
#Kup Teraz
31 marca 2022

Jak przerobić stare ubrania, aby z dumą nosić je w kolejnych sezonach?

Często się zdarza, że w szafach mamy mnóstwo ubrań, w których już nie chodzimy. Czy takie rzeczy powinniśmy wyrzucać? Oczywiście, że nie. Przy odrobinie fantazji możemy stare ubrania zamienić w wyjątkowo modną i nietuzinkową odzież. Co więcej, dzięki temu mamy gwarancję, że nikt nie będzie miał podobnej koszulki czy spódniczki. Jak przerobić stare ubrania? Poznaj kilka praktycznych porad. 

Jak przerobić stare ubrania – kilka przydatnych porad

Jeśli nie masz pomysłu na to, jak przerobić stare ubrania, żeby nadać im drugie życie, możesz skorzystać z kilku naszych wskazówek. Pamiętaj jednak, że moda polega przede wszystkim na kreatywności i zabawie – kolorami, wzorami, nieoczywistymi zestawieniami. Możesz dowolnie łączyć style i szukać tych, w których po prostu czujesz się dobrze.

Pewnie zastanawiasz się, czy wszystkie ubrania można przerobić. Odpowiedź jest prosta – tak, nawet buty mogą zyskać zupełnie nowy wygląd, jeśli wymienisz sznurówki na takie o innym kolorze albo przeciągniesz je w nieoczywisty sposób, tworząc nowy wzór. Do wielu przeróbek nie potrzebujesz wiedzy i umiejętności krawcowej. Wymiana guzików w płaszczu może zupełnie odmienić jego wygląd, a przecież każdy poradzi sobie z ich przyszyciem.

jak przerobić stare ubrania

Najprostsze sposoby na przerobienie starych ubrań

Potrzebujesz inspiracji, jak przerobić stare ubrania? Koniecznie sprawdź kilka naszych propozycji.

  • Postaw na modne hafty. Nawet jeśli wydaje ci się, że to trudne zadanie, to tak naprawdę każdy sobie z tym poradzi. Wystarczy, że kupisz odpowiedni szablon, zaopatrzysz się w kolorowe nici i nożyczki.
  • Frędzle i koronki. Te dwa elementy świetnie sprawdzają się podczas przerabiania ubrań. Można wszyć je w bluzki, spódniczki, a nawet spodnie. Frędzle i koronki właściwie nie wychodzą z mody, a mogą zupełnie odmienić charakter odzieży.
  • Łatki i naszywki. Doskonały sposób, aby ukryć przetarcia na łokciach i plamy, które nie chcą się sprać. Dzisiaj można kupić nawet takie łatki, które nie wymagają przyszycia – wystarczy żelazko.

Najszybszy sposób, aby przerobić stare ubrania – barwniki do tkanin

Nie ma szybszego i mniej wymagającego sposobu na przerobienie ubrań niż barwnik. Praktycznie każdy element garderoby można poddać barwieniu – koszule, t-shirty, bluzki czy spodnie. Co więcej, praktycznie każdy materiał nadaje się do farbowania. Im bardziej naturalna tkanina, tym lepsze efekty, ale współczesne barwniki pozwalają farbować nawet syntetyki.

Nie trzeba się też fatygować zakupem dodatkowego sprzętu. Farbowanie przeprowadzimy w pralce albo w zwykłym garnku. To prosty i niewymagający proces, który jednocześnie daje świetne rezultaty.

Sprawdź również