Rekol
#Kup Teraz
30 maja 2022

Barwnik do zamszu – farbuj nie tylko swoje ubrania, ale też buty.

Zamszowe obuwie ma wielu zwolenników. Zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Bardzo dobrze komponuje się przede wszystkim z oficjalnymi i biznesowymi stylizacjami. Na półkach sklepowych można jednak znaleźć również zamszowe trampki sneakersy oraz buty sportowe. Zamsz jest materiałem wyjątkowo wymagającym. Bardzo ważna jest jego regularna pielęgnacja. Z czasem jednak tak czy inaczej, mogą stracić one swoje walory estetyczne. Co w takiej sytuacji zrobić? Odpowiedź jest dość prosta – barwnik do zamszu. Zapraszamy do dalszej części artykułu, gdzie rozwiniemy tę odpowiedź.

Nadaj swoim butom nowego blasku, dzięki produktowi jakim jest barwnik do zamszu.

Barwnik do zamszu farbuj nie tylko swoje ubrania, ale też buty

Nadaj swoim butom nowego blasku, dzięki produktowi jakim jest barwnik do zamszu.

Zabieg farbowania zamszu może być przeprowadzony zarówno na butach nowych, jak i używanych. Oprócz barwnika przydać się mogą także rękawiczki gumowe, które ochronią dłonie przed zmianą koloru, zabezpieczenia i podkłady, takie jak np. folia lub gazeta, szczoteczka do zamszu, taśma do ochrony podeszwy. O czym należy pamiętać, wykorzystując barwnik do zamszu? Przede wszystkim o tym, że wymaga on specjalnego traktowania z uwagi na swoją otwartą strukturę. Ważne jest też to, aby mieć świadomość, że w przypadku wykorzystania barwnika do zamszu nie wystarczy samo jego nałożenie. Należy jeszcze bardzo dokładnie wyszczotkować obuwie.

Szczotkowanie zamszowych butów, jak zrobić to prawidłowo?

Żeby barwnik do zamszu zadziałał tak, jak powinien, należy wcześniej wyszczotkować buty. Jest to podstawowa metoda ich czyszczenia. Najważniejsze w tym przypadku jest dobranie odpowiedniej szczotki do rodzaju obuwia. O czym warto pamiętać, aby proces ten odbył się prawidłowo, co pozwoli na idealne przygotowanie zamszu do farbowania? Przede wszystkim o tym, że szczotkowanie butów zamszowych odbywa się zawsze pod włos. Kolejną rzeczą wartą uwagi jest to, że należy czyścić buty płynnie przechodząc z jednej powierzchni do drugiej, czyli sferami. Jeśli masz do czynienia z bardziej uporczywymi plamami, niezbędna może okazać się specjalna gumka do zamszu.

Barwnik do zamszu farbuj nie tylko swoje ubrania, ale też buty

Barwnik do zamszu to sposób na nadanie butom nowego, świeżego wyglądu. Wraz ze zmianą garderoby, możesz chcieć swoje ulubione buty dopasować do nowych ubrań. Pamiętaj też, że farbowanie ubrań oraz części garderoby, w tym przypadku butów, ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Matka natura będzie wdzięczna za wykorzystanie produktu, jakim jest barwnik do zamszu, zamiast kupna nowej pary butów. Przed użyciem barwnika pamiętaj, aby sprawdzić jego działanie na jakimś mało widocznym skrawku materiału. Da Ci to gwarancję, że efekt będzie dokładnie taki, jakiego oczekujesz.

Sprawdź również